Қош келдіңіздер!
Асылханов Орынбасар Бахытұлы
Сабақ мақсаты:
Сабақ тақырыбы: Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу
Ұйымдастыру бөлімі
Үй жұмысын тексеру
Оқулықпен жұмыс.
Кері байланыс.
2.44M
Category: mathematicsmathematics

Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу

1. Қош келдіңіздер!

2. Асылханов Орынбасар Бахытұлы

№113 жалпы орта мектебі
5 сынып

3. Сабақ мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға ондық бөлшектер
ұғымын және оларды оқу мен жазуды
үйрету.
Дамытушылық: Оқушылардың тез ойлап
нақты нәтижеге жете білу дағдыларын
сабақ үстіндегі өз еңбегін ұйымдастыра
білу қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа
топпен жұмыс ізтеуге, шыншылдыққа,
ұқыптылыққа тәрбиелеу.

4. Сабақ тақырыбы: Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу

5.

6. Ұйымдастыру бөлімі

7.

ҚЫЗЫҒУШЫЛЫҚ ТУҒЫЗУ:

8. Үй жұмысын тексеру

1
1
1
3
2
1
6
Шешуі:
1
2 3 6
6
6
Жауабы: 1 күнде жейді

9.

БАҒАЛАУ ЖҮЙЕСІ

10.

Ой қозғау ( сұрақ - жауап)
Жай бөлшектердің қандай түрлерін білесін?
Дұрыс бөлшектер дегеніміз
Бұрыс бөлшектерге қандай сандар?
Натурал сандар дегеніміз?
Бұрыс бөлшектер дегеніміз не?

11.

ЖАҢА САБАҚ:

12.

18.01.18
Сынып жұмысы
Ондық бөлшек. Ондық
бөлшектерді оқу және жазу

13.

ТАРИХИ МӘЛІМЕТ:

14.

Тарих деректері:
«Ондық бөлшектердегі үтірдің пайда болуы»
15 ғасырда Самарханд қаласында
тұрған математик және астролог
Масуд Аль-Каши «Арифметика
кілті» (1427 жылы) атты еңбегінде
ондық
бөлшектерге
аламдар
қолдану туралы жазады. Ол
еңбекте ондық бөлшек сандарды
қызыл сиямен немесе таяқшалар
арқылы бөліп отырған. Мысалы:
8,6 санын 86
немесе 8
/ 6.

15.

Тарих деректері:
«Ондық бөлшектердегі үтірдің пайда болуы»
Үтір қоюды 17 ғасырда орыс
ғалымы
Леонти Филиппович Магницкий
ойлап тапты.

16. Оқулықпен жұмыс.

17.

18.

19.

20.

21.

“Адасқан сандардың үйін тап” ойыны
1,8
5
6
1
5
2,3
1,1
7
8
2
7
3,5
4
9
5,4

22. Кері байланыс.

Мен сабақты жақсы Мен сабақты толық
түсіндім, көңілді
түсінген жоқпын.
болды.
Сабақ маған
ұнаған жоқ.

23.

№724 №725
23.02.2018
English     Русский Rules