Similar presentations:
Ділення десяткового дробу на натуральне число. Урок №128
1.
МатематикаСьогодні
09.04.2025
Урок
№128
Ділення десяткового дробу
на натуральне число
2.
Сьогодні09.04.2025
Емоційне налаштування. Вступне слово вчителя
Математика — це мова
плюс роздуми.
Р. Фейнман
3.
Сьогодні09.04.2025
Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної
діяльності учнів
:9
· 0,1
4,5
0,05
0,5
:2
0,025
· 400
: 25
0,4
2,5
10
7,345
4.
Сьогодні09.04.2025
Записуємо в зошиті
Ділення десяткового дробу на
натуральне число
5.
Сьогодні09.04.2025
Перевірка домашнього завдання
1035.° Виконайте ділення:
1) 85,2 : 6 = 14,2
2) 13,8 : 4 = 3,45
3) 78,2 : 34 = 2,3
Підручник.
Сторінка
293
4) 11,34 : 42 = 0,27
5) 3,198 : 26 = 0,123
6) 48,16 : 16 = 3,01
7) 17 : 5 = 3,4
8) 2 : 8 = 0,25
9) 45 : 6 = 7,5
6.
Сьогодні09.04.2025
Перевірка домашнього завдання
1037.° Периметр рівностороннього трикутника дорівнює
14,22 см. Чому дорівнює сторона трикутника?
Розв'язання
14,22 : 3 = 4,74 (см)
Відповідь: сторона трикутника дорівнює 4,74 см.
Підручник.
Сторінка
293
7.
Сьогодні09.04.2025
Пригадай
Щоб знайти частку десяткового дробу й
натурального числа, треба:
1) виконати ділення даних чисел як натуральних чисел,
не зважаючи на кому в діленому;
2) у частці поставити кому тоді, коли закінчиться
ділення цілої частини.
8.
Сьогодні09.04.2025
Виконай завдання усно
Обчисліть: 1) 0,5 : 5 = 0,1
2) 0,08 : 4 = 0,02
3) 0,48 : 8 = 0,06
4) 0,6 : 3 = 0,2
5) 0,24 : 6 = 0,04
6) 0,81 : 9 = 0,09
7) 0,8 : 2 = 0,4
8) 0,9 : 3 = 0,3
9) 0,12 : 4 = 0,03
10) 0,63 : 7 = 0,09
9.
Сьогодні09.04.2025
Виконай завдання
Зменшіть десятковий дріб удвічі:
1) 3,6; 2) 12,2; 3) 54,6; 4) 10,8; 5) 0,42; 6) 1,24.
1,8
6,1
27,3
5,4
0,21
0,62
Зменшіть десятковий дріб утричі:
1) 3,6; 2) 54,6; 3) 0,42; 4) 12,3; 5) 10,8; 6) 1,23.
1,2
18,2
27,3
4,1
3,6
0,41
10.
Сьогодні09.04.2025
Математичний диктант
1) 4,6 : 2 = 2,3
2) 5,5 : 5 = 1,1
3) 24,8 : 8 = 3,1
4) 42,6 : 6 = 7,1
5) Для пошиття п’яти костюмів для виступу на шкільному святі майстрині
потрібно 12,5 м тканини поділити на 5 рівних частин. Скільки метрів
тканини майстриня використовує на пошиття одного костюма? 12,5 : 5 = 2,5 (м)
6) Для поїздки на природу купили 3 пакування зефіру загальною
масою 1,5 кг. Скільки кілограмів зефіру міститься в пакуванні?
1,5 : 3 = 0,5 (кг).
11.
Сьогодні09.04.2025
1038(3,4).° Обчисліть:
3) (21,6 – 12,6) : (18 + 6);
= 9 : 24 = 0,375
4) 21,6 – 12,6 : (18 + 6).
= 21,6 – 0,525 = 21,075
Підручник.
Сторінка
293
Виконай завдання
12.
Сьогодні09.04.2025
1039.° Знайдіть значення виразу:
1) 3,6 : 9 + 0,18 · 5 =
= 0,4 + 0,9 = 1,3
2) 70,28 : 14 – 32,8 : 10 =
5,02 – 3,28 = 1,74
Підручник.
Сторінка
294
Виконай завдання
13.
Сьогодні09.04.2025
Виконай завдання
Знайдіть значення виразу a : b · 0,5, якщо:
1) a = 1,8, b = 3; 1,8 : 3 · 0,5 = 0,3
2) a = 0,93, b = 0,31; 0,93 : 0,31 · 0,5 = 1,5
14.
Сьогодні09.04.2025
Гімнастика для очей
15.
Сьогодні09.04.2025
Розв'яжи задачу
Щоб дістатися до бабусі, Олексику необхідно проїхати потягом 500 км.
Потяг подолав цю відстань за 8 год. З якою швидкістю їхав потяг?
Розв'язання
500 : 8 = 62,5 (км/год);
Відповідь: потяг їхав зі швидкістю 62,5 км/год.
16.
Сьогодні09.04.2025
Розв'яжи задачу
За 5 кг яблук бабуся заплатила 62,5 грн. Скільки гривень коштує 9 кг
яблук?
Розв'язання
1) 62,5 : 5 = 12,5 (грн) – 1 кг яблук;
2) 12,5 · 9 = 112,5 (грн) – 9 кг яблук;
Відповідь: 9 кг яблук коштує 112,5 грн.
17.
Сьогодні09.04.2025
Розв'яжи задачу
За 8 зошитів Наталка заплатила 36 грн. Скільки гривень коштує
одинадцять зошитів?
Розв'язання
1) 36 : 8 = 4,5 (грн) – 1 зошит;
2) 4,5 · 11 = 49,5 (грн);
Відповідь: одинадцять зошитів коштує 49,5 грн.
18.
Сьогодні09.04.2025
Розв’яжіть рівняння
1) x · 5 = 2,45;
2) 24,6 : x = 3;
3) 14,7 : x – 5 = 205;
x = 2,45 : 5;
x = 24,6 : 3;
14,7 : x = 210
x = 0,49
x = 8,2
x = 14,7 : 210;
x = 0,07
19.
Сьогодні09.04.2025
Розв'яжи задачу
До футбольних змагань придбали 4 нові футболки й 3 спортивні
костюми. Спортивний костюм у 5 разів дорожчий за футболку. За всю
покупку заплатили 1628,3 грн. Скільки гривень коштує футболка та
скільки коштує спортивний костюм?
Розв'язання
1) 4 · х + 3 · 5х = 1628,3
19х = 1628,3
х = 85,7 (грн) – вартість футболки;
2) 85,7 · 5 = 428,5 (грн) – вартість костюма;
Відповідь: 85,7 грн коштує футболка, 428,5 грн коштує
спортивний костюм.
20.
Сьогодні09.04.2025
Закріплення вивченого
Що означає поділити натуральне число a на
натуральне число b?
Як виконати ділення десяткового дробу на
натуральне число куточком?
Чому дорівнює ціла частина частки, якщо
ділене менше від дільника?
21.
Сьогодні09.04.2025
Рефлексія
На уроці я:
Дізнався/лася…
Зрозумів/ла…
Навчився/лася…
Найбільший мій успіх – це…
Найбільші труднощі я відчув/ла…
Я не вмів/ла, а тепер умію…
Я змінив/ла своє ставлення до…
На наступному уроці я хочу…
22.
Сьогодні09.04.2025
Завдання для домашньої роботи
Пункт 35 опрацювати стр.288 – 289
Виконати вправи № 1040 (1,2), 1042 (1-3).
1040.° Виконайте дії:
1) 3,8 · 1,7 – 36,24 : 12;
2) 53,4 : 15 + 224 : 100 – 36 : 8;
1042.° Розв’яжіть рівняння:
1) 12 · x = 112,8;
2) 178,5 : x = 21;
3) x : 3,2 = 10,5;
23.
Сьогодні09.04.2025
Клас
Рефлексія
Так собі
Погано
mathematics