№3 Абай Құнанбаев атындағы орта мектебі
Оқу мақсаты: 6.1.1.1. Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжау.
Сабақтың басы:
Сабақтың ортасы:
Саралау тапсырмасы:
Құндылықтарға баулу: 6-құндылық. Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. Қазақ халқының салт-дәстүрін білу, бесікті ұқыптап
471.77K
Category: culturologyculturology

Бесікке салу

1. №3 Абай Құнанбаев атындағы орта мектебі

№3 АБАЙ ҚҰНАНБАЕВ
АТЫНДАҒЫ ОРТА МЕКТЕБІ
• ПӘН МҰҒАЛІМІ
КАЛПАКОВА Л.Д
• СЫНЫБЫ:
6-СЫНЫП
• ТАҚЫРЫБЫ:
БЕСІККЕ САЛУ
(ТЫҢДАЛЫМ ЖӘНЕ АЙТЫЛЫМ)

2. Оқу мақсаты: 6.1.1.1. Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжау.

ОҚУ МАҚСАТЫ: 6.1.1.1. МӘТІННІҢ АТАУЫН ТАЛҚЫЛАУ ЖӘНЕ АЛҒАШҚЫ
БӨЛІГІН ТЫҢДАУ АРҚЫЛЫ КӨТЕРІЛГЕН МӘСЕЛЕНІ БОЛЖАУ.
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:
БАРЛЫҚ ОҚУШЫЛАР ОРЫНДАЙ АЛАДЫ:
МӘТІНДІ ТЫҢДАУ АРҚЫЛЫ ЖАҢА ТАҚЫРЫПТЫ БОЛЖАЙДЫ, БЕСІККЕ САЛУ САЛТЫ
ТУРАЛЫ БІЛЕДІ;
ОҚУШЫЛАРДЫҢ КӨПШІЛІГІ ОРЫНДАЙ АЛАДЫ:
ТҰСАУ КЕСУ, БЕСІККЕ САЛУ САЛТТАРЫН САЛЫСТЫРАДЫ
КЕЙБІР ОҚУШЫЛАР ОРЫНДАЙ АЛАДЫ:
ҮСТЕУДІҢ МАҒЫНАЛЫҚ ТҮРЛЕРІН ҚАТЫСТЫРА ОТЫРЫП, БЕСІК ЖЫРЫН ЖАЗАДЫ.
БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙЛЕРІ:
1.ЖАҢА ТАҚЫРЫПТЫ БІЛЕДІ, ТҮСІНЕДІ
2. ЕКІ САЛТ-ДӘСТҮРДІ САЛЫСТЫРАДЫ
3. БЕСІККЕ САЛУ ЖЫРЫН ЖАЗАДЫ

3. Сабақтың басы:

САБАҚТЫҢ БАСЫ:
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ
ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ АХУАЛ ҚАЛЫПТАСТЫРУ: «СӘЛЕМДЕСУ» ТРЕНИНГІСІ
АРҚЫЛЫ.
ТОПҚА БӨЛУ. (ТҮРЛІ ТҮСТІ ҚАҒАЗДАР АРҚЫЛЫ БӨЛУ.)
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ МАҚСАТЫ, БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙЛЕРІМЕН
ТАНЫСТЫРУ
«МИҒА ШАБУЫЛ» ӘДІCІ APҚЫЛЫ СҰРАҚТАР ҚОЮ

4. Сабақтың ортасы:

САБАҚТЫҢ ОРТАСЫ:
1-тапсырма : (ТЖ) «Stop kadr» әдісі
Мәтінді тыңдап, тақырыпты болжайды. Бесікке салу салты туралы ойларын ортаға салады.
Дескриптор: 1 Мәтінді тыңдайды, тақырыпты дұрыс болжайды 1
«Бесікке салу» салты туралы білетінін айтады
2
1
ҚБ «Бағдаршам» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды.
2-тапсырма: (ЖЖ ) «Адасқан сөздер» әдісі Кестемен жұмыс
Тірек сөздер арқылы сөйлем құрастыр. (бесік, ала жіп, аттама, төмен, ары-бері, ағаш, ою-өрнек, мұра, салт)
Тұсау кесу
Дескриптор:
Бесікке салу
1
2
Үстеулер
Сөйлем құрастырады
Үстеулердің мағыналық түрлерін дұрыс қолданады
1
1
ҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды.
3- тапсырма: (Ж ) «Егер мен ақын болсам..» әдici
Жаңа тақырыппен байланыстырып, үстеулерді қатыстыра отырып бесік жырын жазу.
Дескриптор: 1 Бесік жырын жазады
1
2
3
4
Өлең жолдары үйлесімді
Үстеулердің мағыналық түрлерін дұрыс қолданады
Қатесіз жазады
ҚБ Оқушылар «Қол шапалақтау» арқылы бағалайды
1
1
1

5. Саралау тапсырмасы:

САРАЛАУ ТАПСЫРМАСЫ:
Тапсырма. Тірек сөздер арқылы сөйлем құрастыр.
(бесік, ала жіп, аттама, төмен, ары-бері, ағаш, ою-өрнек, мұра, салт)
Тұсау кесу
Бесікке салу
Үстеулер
1. Барынша қолдау көрсету:
Сөлемдерді толықтыр
1. Орташа қолдау көрсету:
Сөлемдерді құрастырады. Үстеулерді қолданады.
1. Қолдауды аз көрсету:
Екі салтты салыстырады

6. Құндылықтарға баулу: 6-құндылық. Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. Қазақ халқының салт-дәстүрін білу, бесікті ұқыптап

ҚҰНДЫЛЫҚТАРҒА БАУЛУ:
6-ҚҰНДЫЛЫҚ.
ТАРИХТЫҢ, МӘДЕНИЕТ ПЕН ТІЛДІҢ
БІРТҰТАСТЫҒЫ.
ҚАЗАҚ ХАЛҚЫНЫҢ САЛТ-ДӘСТҮРІН БІЛУ,
БЕСІКТІ ҰҚЫПТАП ҰСТАУ, МҰРА ЕКЕНІН
ТҮСІНУ
English     Русский Rules