Similar presentations:
Lesson Study – сабақ зерттеудегі жаңаша әдіс
1. Коучинг
КОУЧИНГТақырыбы:
Lesson Study – сабақ зерттеудегі жаңаша әдіс
Мақсаты:
- жаңаша педагогикалық аспект Lesson Studyді меңгерту;
-СТО –ны дамыту, өзбетінше әрі топта жұмыс жасау;
- қатысқан педагогтардың кәсіби деңгейін жетілдіру;
- мұғалімдер кәсіби бірлестігін құрастыруға дайындық
жүргізу.
2.
3.
4. Топқа бөлу
ТОПҚА БӨЛУ5. Lesson Study әдісін мектептерде қолдану
LESSON STUDY ӘДІСІН МЕКТЕПТЕРДЕ ҚОЛДАНУLS Макота Йошида АҚШ пен
Ұлыбританияда жаңа тәсілдің
таныстырылымын жасағаннан
кейін, Жапониядан тыс жерлерде
2007 жылдан бастап танымал
болды.
6. Lesson study/зерттеу сабағы
LESSON STUDY/ЗЕРТТЕУ САБАҒЫЗертеу сабағы қарапайым идея болып
табылады.
Егер
сіз
оқытуды
жақсартқыңыз келсе, онда басқа
мұғалімдермен бірге жұмыс істеужоспарлау,
бақылау
және
сабақ
бойынша ой жүгіртудің қаншалықты
маңызды екені анық емес пе?
(Lewis, 2002)
7. Глоссарий
ГЛОССАРИЙLesson Study: сабақтың сапасын жақсарту
үдерісі - сабақты жоспарлау, сабақтың
жоспарын талқылау, өткізілген сабақты
зерттеу, сабақтан кейін талқылау
Сабақты зерттеу: сабақты Lesson Study
аясында зерттеу
Сабақтан соң талқылау: бақылаушылардың
бақылау нәтижесімен бір бірімен алмасу
мақсатында талқылау жүргізу немесе
сабақты жақсарту үшін жаңа идеяларды
ойлап шығару
7
8.
Lesson Study әдісіІшкі
сарапшы
(бақылау
шылар,
зерттеуші
лер
немесе
универси
тет
мұғалімд
ері)
Сабақ жоспарын
құру
Зерттеу сабағын
талқылау
Зерттеу
сабақтарын
өткізу
Сабақтың
жоспарын
талқылау
Сабақтың
жоспарын
жақсарту
Директо
рдің
Коучинг
болуы
немесе
ішкі
сарапш
ы
9. Оқытуды жақсарту
ОҚЫТУДЫ ЖАҚСАРТУБіз НЕГЕ оқытудың әдістерін
зерттеп үйренуіміз керек?
Қалай біз оны істейміз?
Біз сыныпта Не істеуіміз
керек?
10. Топтық жұмыс
ТОПТЫҚ ЖҰМЫС1 топ - Lesson Study тарихынан, LS –ті
қалай жоспарлау қажет?
2 топ - Lesson Study тобын құру
3 топ - Lesson Studyді жоспарлау
және "бақылаудағы" оқушыларды
анықтау
11. Сабақты жоспарлау, бақылау және талдау сызба-картасы
САБАҚТЫ ЖОСПАРЛАУ, БАҚЫЛАУ ЖӘНЕТАЛДАУ СЫЗБА-КАРТАСЫ
Сабақ барысында қол
жеткізген табысы мен
жетістігі
Сабақ
кезеңдері
Ұйымдастыру
кезеңі
Үй
тапсырмасын
тексеру
Жаңа
тақырып
Бекіту
Кері
байланыс
/сұхбат/
Оқушыларға
қойылатын
сұрақтар
А-деңгейлі оқушы
Күтілетін
нәтиже
Оқушының
жауабы
В-деңгейлі оқушы
Күтілетін
нәтиже
Оқушының
жауабы
С-деңгейлі оқушы
Күтілетін
нәтиже
Оқушының
жауабы
12. Әр сабақ дер кезінде талқылануы керек
ӘР САБАҚ ДЕР КЕЗІНДЕ ТАЛҚЫЛАНУЫ КЕРЕКСәтті тұстары
Сәтсіз тұстары
Келесі сабақта нені жақсарту керек
13. Сабақты зерттеу барысындағы бақылауда
САБАҚТЫ ЗЕРТТЕУ БАРЫСЫНДАҒЫБАҚЫЛАУДА
Бақылау барысында неге көңіл бөлетініңізді
алдын ала келісіңіз
Бақылаушылардың көңілін аудару үшін
бірнеше негізгі оқушыларды таңдап алуға
болады
Әр оқушы қалай үйреніп жатқанын бақылау
керек
Барлық оқушыларды бақылау үшін тұрып
тұрған жөн
Бақылау нәтижелерімен пікір алмасу үшін
бақылауды өзіңіз істейтін буындағы
әріптестеріңізбен өткізген жөн
13
14. Let’s find differences between this lesson and your lesson Давайте найдем отличия между данным уроком и уроком, который
LET’S FIND DIFFERENCES BETWEEN THIS LESSON AND YOUR LESSONДАВАЙТЕ НАЙДЕМ ОТЛИЧИЯ МЕЖДУ ДАННЫМ УРОКОМ И УРОКОМ, КОТОРЫЙ ПРОВОДИТЕ
ВЫ
ОСЫ САБАҚ ПЕН СІЗ ӨТКІЗЕТІН САБАҚ АРАСЫНДАҒЫ АЙЫРМАШЫЛЫҚТЫ ТАБАЙЫҚ
15.
How do you observe the lessonКак проводить наблюдение урока
Сабақты бақылау
16.
Discussion of Lesson StudyLesson Study ды талдау
16
17.
1718.
1819.
1920.
2021.
Рефлексия«Алақандар». Әр қатысушы
А-4 форматына өз алақанын
салады. Бас бармаққа- не
бойынша жұмыс жасау
керек, сұқ саусаққа – қандай
жаңалықпен таныстым,
ортаншы саусаққа - маған
жетпегені....., аты жоқ
саусаққа - коучингтегі
психологиялық ахуал 10
балмен санағанда ......,
шынашаққа - барлығынан
ұнағаны......