4.85M
Categories: pedagogypedagogy sportsport

Методичний супровід гуртка зі спортивної акробатики "Парасолька" для дітей старшого дошкільного віку

1.

• Прізвище, ім’я, по-батькові:
Власенко Ольга Віталіївна
• Дата народження : 22.11.1974рік
• Відомості про освіту: вища,
Сумський державний
педагогічний інститут ім.
Макаренко М., 1998 рік
• Місце роботи: Сумський
дошкільний навчальний заклад
№ 28 (центр розвитку дитини)
“Ювілейний”
• Стаж роботи: педагогічний
13 років
• Кваліфікаційна категорія:
“спеціаліст вищої категорії ”

2.

Сумський дошкільний навчальний заклад
(центр розвитку дитини) № 28 “Ювілейний”
Сумської міської ради
о
н
в
и
т
р
о
п
с
і
з
ш
р
а
а
к
т
т
с
р
у
й
г
е
д
і
т
і
в
д
о
р
я
п
л
у
д
с
»
й
а
и
к
ь
н
л
.
ч
у
о
и
с
к
д
і
а
о
в
Мет ики «Пар кільного
т
ш
а
о
б
д
о
акр
Підготувала інструктор
з фізичної культури
Власенко Ольга Віталіївна
культури ДНЗ № 28

3.

Мета
- Розвиток фізичних якостей і зміцнення
здоров’я дітей, підвищення
їх функціональних
можливостей засобами
акробатики.
-Формування початкового бачення у дітей про
акробатику .
-- Зацікавити їх до занять зі спортивної
акробатики.

4.

Актуальність
Спрямована на організацію змістовного
відпочинку, зміцнення здоров’я дитини.
Направлена на задоволення потреб дітей у
активних формах пізнавальної діяльності та
рухової активності.
У заняття включається комплекс
елементів з акробатики, які виконуються з
різним фізичним навантаженням та
швидкістю.

5.

У процесі систематичних занять задіяні
всі групи м’язів, коригується постава
Заняття проводяться в режимі середньої
чи високої інтенсивності , що позитивно
впливає на серцево – судинну систему
Танцювальні рухи сприяють розвитку
пластичності, ритмічності та
координаційних здібностей

6.

Підвищення опірності
організму до несприятливих
факторів внутрішнього та
зовнішнього середовища.
Розвиток координаційних
та творчих здібностей
дітей.
Зав
да н
ня
Виховання
позитивного
ставлення до
однолітків,
формування співчуття
та вміння радіти
успіхам інших.

7.

Структура
1. Вступ.
2. Методичний супровід
організації гуртка зі спортивної
акробатики «Парасолька».
- Типи занять з акробатики.
- Структура занять.
3. Методичне забезпечення.
- Пояснювальна записка.
- Перспективне та календарне
планування гуртка зі
спортивної акробатики
«Парасолька».
4. Список використаних джерел.
Сумський дошкільний навчальний
заклад
(центр розвитку дитини) № 28
«Ювілейний»
Сумської міської ради
Методичний супровід організації
гуртка зі спортивної акробатики
«Парасолька» для дітей старшого
дошкільного віку.
інструктор з фізичної
культури :
Власенко О.В.

8.

Перспективний план роботи
Мі
ся
ць
Заня
ття
Ве
ре
се
нь
1
2
Зміст
заняття
Рекомендован
і вправи
Мета
Діагностика дітей
-
-
Розповідь про
поняття акробатики
та її значення для
зміцнення здоров’я
дитини.
-
Ознайомити з даним видом
спорту і визначними
подіями спортивного життя
в країні. Збагатити словник
дітей спортивною
термінологією.

9.

Ве
ре
се
нь
3
Стройові вправи :
Різновиди ходьби
та бігу в колоні по
одному за
направляючим.
Перешикування в
три колони.
Елементи
хореографії.
Акробатика :
вправа на
рівновагу;
згинання та
розгинання рук в
упорі лежачи на
долоні рук ;
нахил вперед.
Рухлива гра «Знайди
свій будинок».
Вправа на дихання
«Насос»
Ходьба : звичайним кроком,
гімнастичним кроком,
навшпиньках руки на пояс,
на п’ятках.
Біг : звичайний, зі зміною
темпу за сигналом.
Елементи хореографії :
піднімання на пальці ніг;
піднімання на п’ятки;
висування ноги в бік, вперед,
назад,піднімання
напівпальцях, перегини
корпусу .
Акробатика :
стійка на високих
пальчиках ніг з в.п. –
стоячи ноги разом руки
в гору;
згинання та розгинання
рук в упорі лежачи на
долоні рук ;
виконання нахил вперед
з в.п. стоячи ноги разом,
руки в сторони.
Навчати вмінню
утримувати рівновагу на
рівновагу. - - Закріпити
навички згинання та
розгинання рук в упорі
лежачи, та вміння
нахилятися вперед з в.п. –
сидячи.
Розвивати гнучкість, силу
та вміння вірно дихати
під час виконання
вправи.
Виховувати увагу,
спостережливість.

10.

В 4 Стройові вправи :
Ходьба – гімнастичним
Шикування в
кроком, навшпиньках, на
е
колону по одному,
зовнішній та внутріщній
шикування в шеренгу. сторони стопи.
р
Різновиди ходьби та
Біг – звичайний, зі зміною
е
бігу в колоні по
напрямку за сигналом.
одному .
Акробатика :
с
Перешикування в
групування з в.п. колону по три.
сидячи та лежачи на
е
КЗРВ.
спині., руки в сторони;
н
Акробатика :
вправа на рівновагу
групування ;
стоячи на високих
ь
вправа на
пальцях ніг, руки в гору.
рівновагу ;
згинання та
розгинання рук в
упорі на долоні
рук.
Рухлива гри
«Вудочка»
Вправа на дихання
«Кулька»
згинання та розгинання рук
в упорі на долоні рук.
Навчати вмінню виконання
групування сидячи та лежачи
на спині.
Закріпити навички утримання
рівноваги стоячи на високих
пальцях ніг, руки в гору.
Вправляти в умінні згинання
та розгинання рук з упора на
долоні рук.
Розвивати спритність та
швидкість під час гри
«Вудочка»
Виховувати витримку та
наполегливість.

11.

Календарне планування.
ВЕРЕСЕНЬ.
Заняття №1.
Зміст заняття : проведення діагностики вихованців старших груп закладу.
Тип заняття: контрольне.
Мета: визначення фізичного розвитку дитини.
Обладнання: музичний матеріал.

І.
Хід заняття
Вступна частина.
Дозування Методичні рекомендації
2хв.
«Коло друзів»:
ІІ.
-
привітання;
-
«Який у тебе настрій ?»;
-
вправа гра «Гвинт».
Підготовча частина.
9хв.
Різновиди ходьби та бігу в колоні по одному.
Ходьба:
-
звичайним кроком
-
навшпиньках
15с
-
на п’ятках
25с
-
високе піднімання стегна.
25с

12.

Біг:
-
звичайний у повільному темпі.
25с
Ходьба:
-
звичайним кроком.
15с
Шикування в три колони.
ІІІ.
Комплекс загальнорозвиваючих вправ.
7хв.
Основна частина.
12хв.
Спосіб організації – поточний.
1.
2.
ІV.
Згинання – розгинання рук в упорі від
гімнастичної лави.
8р.
Стрибок у довжину з місця.
3р.
Гра «Збережи свій предмет».
3р.
Заключна частина.
2хв.
Ходьба:
-
звичайним
кроком
в
колоні
по
одному;
-
вільна
15с
ходьба
з
підніманням
та
опусканням рук вгору через сторони.
Обговорення заняття.

13.

Заняття № 2.
Зміст заняття: розповідь про поняття акробатики та її значення для зміцнення
здоров’я дитини.
Тип заняття: ознайомлення.
Мета: ознайомити з даним видом спорту і визначними подіями спортивного життя в
країні. Збагатити словник дітей спортивною термінологією.
Обладнання: презентація «Спортивна акробатика», музичний супровід, гімнастичні
мати, килимок.

І.
Хід заняття
Вступна частина.
«Коло друзів»:
-
привітання;
-
вправа «Який у тебе настрій ?»;
-
ознайомити зі словами «кричалки»
гуртка.
Дозування
2хв.
Методичні рекомендації

14.


ІІ.
Хід заняття
Дозування
Підготовча частина.
1.
Перегляд
презентації
Методичні рекомендації
8 хв.
зі
спортивної
акробатики.
ІІІ.
Основна частина.
2.
12хв.
Майстер клас зі спортивної акробатики
-
(елементи акробатики):
-
ІV.
Ознайомлення з даним видом
спорту;
-
нахил вперед: в.п. – сидячи, ноги разом,
видатні спортсмени – акробати.
нарізно, руки в сторони;
по 2р.
-
шпагат;
по 2р.
Діти
-
«Жабка», «Човник», «Кошик».
2р.
акробатики
-
Вправа на рівновагу «Ластівка».
3р.
фізичної культури під музичний
Гра «Вудочка».
3р.
супровід.
Заключна частина.
2хв.
Шикування в коло.
Вправа «Гойдалка».
виконують
за
елементи
інструктором
з

15.

Заняття № 3
Зміст заняття: виконання вправи на рівновагу. Згинання та розгинання рук
від стіни. Нахил ноги нарізно.
Тип заняття: комплексне.
Мета: навчати вмінню виконувати вправу на рівновагу. Закріплювати навички
згинання та розгинання рук від стіни. Вправлятися в умінні виконувати вправи
на гнучкість – нахил ноги нарізно. Розвивати орієнтування у просторі та
швидкість
під
час
гри
«Знайди
свій
будинок».
Виховувати
увагу,
спостережливість.
Обладнання: килимок, музичний супровід, фішки – 5шт. (різного кольору),
гімнастичні великі обручи – 5шт.

І. Вступна частина.
Хід заняття
Дозування
Методичні рекомендації.
1хв.
Слідкувати за поставою
Шикування в колону по одному, ходьба гімнастичним кроком
дітей, чітким виконанням
по колу.
рухів.
Шикування в шеренгу:
1хв.
положенням
вірним диханням.
рук,

16.

ІІ.
Різновиди ходьби та бігу в колоні по одному:
Ходьба:
- гімнастичним кроком
- на носочках
- на зовнішній та внутрішній сторонах стопи
- гімнастичним кроком.
Біг :
- звичайний, на носочках
-зі зміною напряму за сигналом
- звичайний
Виконання комплексу загальнорозвиваючих вправ.
ІІІ. Основна частина.
1хв.
1хв.
Діти виконують рухи в колоні
один за одним утримуючи
відстань на випрямлені руки
вперед,
слідкувати
за
відстанню між дітьми.
12хв.
Спосіб організації – фронтальний.
1. Вправа на рівновагу: в. п. – о.с.
Піднятись на носки, руки вгору, долонями во внутрь. Утриматись
3р.
п’ять рахунків.
Спосіб організації поточний.
1.
Згинання та розгинання рук від стіни.
Рухлива гра «Вудочка».
IV. Заключна частина.
Елементи йога для дітей на оновлення дихання.
Гра на дихання «Повітряні кульки».
Обговорення заняття.
.
Слідкувати за поставою дітей,
чітким
виконанням
рухів.
положенням
рук,
вірним
диханням.
8р.
3р.
2хв
Вправи виконувати узгоджено
з рухами інших дітей, уважно
слухаючи рахунок вихователя.
Слідкувати
за
рівними
ніжками,
натягнутими
носочками, рівними рукам та
рівною поставою під час
виконання в. п.

17.

Звіт гуртка
«Парасолька»
ія з
ц
и
з
о
п
ом
к
а
н
ч
і
аф
ки
Хореогр ми акробати
а”
а
т
т
я
н
н
е
е
м
п
ав
еле
М


и
чк
и
в
о
с
і
Л

18.

Хореографічна композиція
«Шахраї»

19.

Хореографічна
композиція
“Рожева пантера”

20.

Участь гуртка
«Парасолька» у
спортивних святах з
фізкультури

21.

Показники компетентності дітей :
- відрізняються правильною поставою та
достатньо розвиненою вестибулярною стійкістю;
- виконують акробатичні елементи та сполучення;
- Беруть участь у хореографічних композиціях з
елементами акробатики ;
- бережливо ставляться один до одного,
сформоване співчуття та вміння радіти успіхам
однолітків.

22.

23.

Онлайн-панорама «Формування
Листопад компетентностей дітей дошкільного віку
за освітнім напрямом «Особистість
2022
дитини» Базового компоненту дошкільної
освіти в умовах дистанційного навчання»

24.

Дяку
ю
за ув
агу!
English     Русский Rules