Організаційний момент
Перевірка домашнього завдання
Активізація опорних знань
Висновок
Тема:Правила купівлі, обробки і зберігання харчових продуктів
Мета:
Харчові добавки
На упаковках їх позначають так:
Перегляд відео
Оздоровлювальна вправа
Робота за підручником § 7 с. 38 Маркування
Штрих-код
Робота в групах(5)
Правила купівлі
Зберігання харчових продуктів
На середніх поличках краще розміщувати молочні продукти (сир, сметану, кефір, молоко, вершкове масло) та зелень, попередньо
Не бажано купувати їжу на стихійних ринках.
Не можна купувати продукти якщо
Самостійна робота Cкладання рекомендацій щодо купівлі продуктів харчування
Розв’язання ситуаційних задач
Мозковий штурм
Підбиття підсумків
-Отже,у чому ж полягають функції харчових добавок?
Рефлексія. Вправа “Валіза”
Коментоване оцінювання
Домашнє завдання
Обробка харчових продуктів
22.77M

6 клУрок8 Правила купівлі

1. Організаційний момент

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання
Установка на позитивний настрій
Перевірка готовності до уроку
Встали, дітки, всі рівненько
Посміхнулися гарненько
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.

2. Перевірка домашнього завдання

ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Для чого потрібен йод в організмі людини?
До чого може призвести дефіцит йоду в
організмі?
Чому важливо вживати продукти ,що містять
йод?
Як правильно зберігати йодовану сіль ,як її
вживати?

3. Активізація опорних знань

АКТИВІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Кого називають споживачами?
Кому вам удома дозволяють
купувати продукти?
Чи досліджуєте ви при цьому їх на
якість? Як саме?
Що називають “документами
продукту”?
Чи доводилося комусь із вас
повертати продукти для обміну?

4. Висновок

ВИСНОВОК
- Кожен був споживачем, але не
всім вистачає необхідних знань і
життєвих навичок для правильного
вибору продуктів.
Сьогодні на уроці йтиметься про
правила купівлі, обробки та
зберігання харчових продуктів.
-Як ви гадаєте, чи пригодяться вам
у житті ці знання?

5. Тема:Правила купівлі, обробки і зберігання харчових продуктів

ТЕМА:ПРАВИЛА КУПІВЛІ,
ОБРОБКИ І
ЗБЕРІГАННЯ
ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

6. Мета:

МЕТА:
Ознайомитися з правилами купівлі,
обробки та зберігання харчових продуктів.
Навчитися визначати якість продукту за
його зовнішніми ознаками (виглядом,
станом упаковки, запахом
тощо),небезпечні складові харчових
продуктів, передбачати наслідки їх
потрапляння до організму
Розвивати здоров’язбережувальну
компетентність.

7. Харчові добавки

ХАРЧОВІ ДОБАВКИ
Це речовини, які не вживають
окремо; їх поступово вводять у
продукти харчування на виробництві
для подовження термінів зберігання,
надання продуктам харчування
привабливого кольору, приємного
смаку й аромату, потрібної
конститенції тощо.

8. На упаковках їх позначають так:

НА УПАКОВКАХ ЇХ ПОЗНАЧАЮТЬ ТАК:
Е100-Е182-барвники(установлюють або
відновлюють колір продукту)
Е200-Е299-консерванти(підвищують термін
зберігання продукту, захищаючи від мікробів,
грибків тощо)
Е300-Е399-антиокисники (захищають від
окиснення, зміни кольору)
Е400-Е499- стабілізатори (зберігають задану
консистенцію) і згущувачі (підвищують в’язкість)
Е500-Е599- емульгатори (створюють однорідну
суміш із речовин,що не змішуються між собою,
наприклад, води й олії)
Е600-Е699-ароматизатори(підвищувачі смаку й
аромату).

9. Перегляд відео

ПЕРЕГЛЯД ВІДЕО

10. Оздоровлювальна вправа

ОЗДОРОВЛЮВАЛЬНА ВПРАВА

11. Робота за підручником § 7 с. 38 Маркування

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ § 7 С. 38
МАРКУВАННЯ
Маркування- це певні відомості,
умовні позначення, нанесені на
упаковку.

12. Штрих-код

ШТРИХ-КОД

13. Робота в групах(5)

РОБОТА В ГРУПАХ(5)
Iгрупа “консерванти”
IIгрупа “барвники”
IIIгрупа “стабілізатори”
IVгрупа “емульгатори”
Vгрупа “антиокисник”
IV група “ароматизатори”
Завдання
Я зараз буду на упаковці продукту
зачитувати харчові добавки, що входять
до складу продукту, а ви уважно слухайте
і встає тільки та група, до якої
належить названа добавка. Наприклад:
E102(підводиться перша група “барвники”)

14.

15. Правила купівлі

ПРАВИЛА КУПІВЛІ
Читайте етикетку. Обов’язково
звертайте увагу на дату виготовлення
товару або на кінцеву дату придатності,
яка вказана на упаковці. Звертайте увагу
на інгредієнти, що входять до складу
продукту. Не купуйте продукти, що
містять багато консервантів, барвників,
трансгенних, гідрогенізованих жирів та
іншої хімії.

16. Зберігання харчових продуктів

ЗБЕРІГАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ
Велике значення має правильне зберігання
харчових продуктів. У домашніх умовах для
цього користуються холодильником.
Господарки повинні пам’ятати, що всі
приготовлені продукти ставлять у
холодильник охолодженими до кімнатної
температури в закритому посуді, оскільки це
запобігає їх випаровуванню і надмірному
намерзанню льоду на випарнику. Крім того,
запахи цих страв можуть вбиратися іншими
стравами та продуктами. Особливо це
стосується жирів, які інтенсивно вбирають
запахи. Для тривалого збереження свіжості і
доброякісності продуктів їх, так само як і
готову їжу, треба правильно розміщати в
холодильнику, щоб забезпечувалася
необхідна циркуляція повітря.

17. На середніх поличках краще розміщувати молочні продукти (сир, сметану, кефір, молоко, вершкове масло) та зелень, попередньо

НА СЕРЕДНІХ ПОЛИЧКАХ КРАЩЕ РОЗМІЩУВАТИ
МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ (СИР, СМЕТАНУ, КЕФІР,
МОЛОКО, ВЕРШКОВЕ МАСЛО) ТА ЗЕЛЕНЬ,
ПОПЕРЕДНЬО УПАКОВАНУ В ПОЛІЕТИЛЕНОВИЙ
ПАКЕТ АБО СКЛЯНКУ, ЗАКРИТУ КРИШКОЮ
(ПРИЧОМУ МИТИ ЇЇ НЕ СЛІД; У ТАКИЙ СПОСІБ
ЗЕЛЕНУ ЦИБУЛЮ, САЛАТ, ЗЕЛЕНЬ ПЕТРУШКИ ТА
КРОПУ МОЖНА ЗБЕРІГАТИ СВІЖИМИ ПРОТЯГОМ
ДОБИ

18.

У морозильній камері зберігають
морожені продукти і ті, які хочуть
заморозити. На верхню поличку вміщують
охолоджене м’ясо, рибу, ковбасні вироби і
всі продукти, що швидко псуються.
Зберігати по-передньо промиті м’ясо та
рибу не рекомендується, оскільки вони
швидко псуються.

19. Не бажано купувати їжу на стихійних ринках.

НЕ БАЖАНО КУПУВАТИ ЇЖУ НА
СТИХІЙНИХ РИНКАХ.

20. Не можна купувати продукти якщо

НЕ МОЖНА КУПУВАТИ ПРОДУКТИ
ЯКЩО
Робота за підручником с 39

21. Самостійна робота Cкладання рекомендацій щодо купівлі продуктів харчування

САМОСТІЙНА РОБОТА
CКЛАДАННЯ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО
КУПІВЛІ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ
Продовжте перелік:
1)уважно читай написи на
етикетках продукту
2)не купуй продукти з
тривалим строком зберігання
3)…

22. Розв’язання ситуаційних задач

РОЗВ’ЯЗАННЯ СИТУАЦІЙНИХ ЗАДАЧ
Овочі збережуть більше
поживних речовин якщо
приготувати їх…
Короткий термін
придатності мають
продукти…
Необмежений термін
зберігання мають…

23. Мозковий штурм

МОЗКОВИЙ ШТУРМ
Закінчіть речення
“Ідеальний споживачце…”

24. Підбиття підсумків

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ
Обговорення прислів’я
“Довіряй та провіряй”

25. -Отже,у чому ж полягають функції харчових добавок?

-ОТЖЕ,У ЧОМУ Ж ПОЛЯГАЮТЬ
ФУНКЦІЇ ХАРЧОВИХ ДОБАВОК?
Регулюють вологість продуктів.
Подрібнюють.
Розпушують.
Емульгують.
Ущільнюють.
Відбілюють.
Глазурують.
Окиснюють.
Охолоджують
Консервують.
Тощо.

26. Рефлексія. Вправа “Валіза”

РЕФЛЕКСІЯ. ВПРАВА “ВАЛІЗА”
-Сьогодні кожен із вас плідно
попрацював здобув необхідні знання,
життєві навички та компетенції.
Аби вони стали вам у пригоді,
достатньо забрати їх із собою.
Але у свою “валізу” ви
можете “покласти”
три речі: одне знання,
одне вміння й одну
навичку.Подумайте і вибиріть тільки
те з нашого уроку, що обов’язково
знадобиться вам у житті.

27. Коментоване оцінювання

КОМЕНТОВАНЕ ОЦІНЮВАННЯ

28. Домашнє завдання

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Обов’язкове: Опрацювати § 7
с.38-39 підручника
Додаткові: скласти довідник
“Азбука споживача”(класифікація
харчових добавок,
калорійність і хімічний склад
харчових добавок, типи
маркування на упаковках
тощо)

29.

30. Обробка харчових продуктів

ОБРОБКА ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ
English     Русский Rules