САБАЌТЫЅ ТАЌЫРЫБЫ:
САБАЌТЫЅ МАЌСАТЫ:
Ќызыєушылыєын ояту.
Маєынаны тану. ( їш тілде).
Мјтінді оќыѕдар , ґз сґздеріѕмен орыс ,аєылшын тіліне аударыѕдар.
тапсырмалармен жўмыс
Мјтінге сїйеніп ,сўраќтарєа жауап беріѕдер.
Шыєармашылыќ жўмыс .
Ой ќорыту :
612.50K
Category: mythologymythology

Қазақстан - ортақ үйіміз. Казахстан моя Родина

1. САБАЌТЫЅ ТАЌЫРЫБЫ:

Жарық орта мектебі
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
Қазақстан - ортақ үйіміз.
Kazakhstan is my
Motherland.
Казахстан моя Родина.
Қазақ тілі пәні мұғалімі : Балғабекова Ж.Т.
Орыс тілі пәні мұғалімі: Амирбекова С. М.
Ағылшын тілі пәні мұғалімі: Амирбекова А. М.
Қараша айы.
2009-2010 оқу жылы .

2.

Қазақ тілім бас иемін мен саған
Тілге деген болу керек кең
талғам.
Мемлекеттік тілімізді
сыйласақ,
Қазақ тілі біздер үшін жаралған.

3. САБАЌТЫЅ МАЌСАТЫ:

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:
1.Білімділік: Оқушыларға сұрақ беру арқылы жаңа
сабақтың тақырыбын ашу, орыс , ағылшын тілдерімен
байланыстыра отырып,үш тұғырлылық саясатын сабақ
барысында жүзеге асыру , жаттығулар орындау.
2.Дамытушылық: Оқушылардың сөйлеу мәдениеті,
шығармашылық қабілеттері дамиды ,
Үш тілде еркін , сауатты сөйлей білуге үйренеді.
Қызығушылығы артады.
3.Тәрбиелік: Оқушылар туған Отанын,елін, жерін
сүюге , құрметтеуге тәрбиеленеді ,
отансүйгіштік сезімдері оянады

4.

Сабақтың түрі: Кіріктірілген сабақ
Әдісі : сын тұрғысынан ойлау және жазу.
Пәнаралық
байланыс: орыс тілі , ағылшын тілі , музыка,
Қазақстан тарихы.
Күтілетін нәтиже: Жаңа сабақты игереді.
Жаңа сөздер үйренеді.
Тапсырмаларды орындау арқылы
шығармашылық жұмыс жүргізе алады.

5. Ќызыєушылыєын ояту.

Қызығушылығын ояту.
Ұйымдастыру кезеңі. Organization moment.
Организационный момент.
а) амандасу. Greeting. Приветствие.
ә) кезекші диалогы.Dialogue. Диалог.
Тілдік ортаға ену.
апта(week,неделя) ,
күн(date,дата),
ай(month,месяц).

6. Маєынаны тану. ( їш тілде).

Мағынаны тану. ( үш тілде).
Ой қозғау:
Сен қай елде тұрасың? Where do you live? Где ты живешь?
Қазақ елінің Отаны . The Motherland of Kazakh people.
Родина казахского народа.
Қазақстан қандай мемлекет? What kind of country is it? Какое
государство –Казахстан?
Қазақстанда қанша ұлт өкілдері тұрады?
What nationalities live in KZ? Какие национальности проживают в
Казахстане?
Туған жер туралы қандай әндер білесіңдер?
сергіту сәті:
“Атамекен” әнін орындайық.

7.

Қайда жүрсең , Атамекен. Where are you Atameken?
Көкейіңде жатады екен.
It is in thought of everyone
Күннің көзі ұясына ,
The sun sets late
Қимай оны батады екен.
Parts not with it.
Где ты моя Родина,
Ты всегда в моих мыслях
Нехотя солнце скрывается
За горизонт.
Синоним дегеніміз не? Что называется синонимами? What words are synonyms?
№1 тапсырма : Мына сөздерді ,сөз тіркестерін қазақ, орыс , ағылшын тілінде синонимдерін
тауып , сәйкестендіріңдер .
Атамекен –
Көкейінде жату
Күннің көзі ұясына батадыҚимай –
есте,ойда жүру,жадында болу;
қоштасқысы келмей;
Отан,ел,туған жер;
кеш болу,кеш түсу;
part (with)
gets late
to be in thought
Motherland
быть в мыслях
Poдина, родная земля
заходит поздно
не хочет расставаться

8.

№2 тапсырма.
Берілген сөйлемдерді оқыңдар .Синоним сөздерді тауып,
орыс , ағылшын тілдеріне аударыңдар.
Менің туған жерім - Қазақстан.
Бұл ел Еуразияның орталығына
орналасқан.
Біздің Отанымызда жүзге жуық
ұлттар мен халықтар өмір сүреді.

9. Мјтінді оќыѕдар , ґз сґздеріѕмен орыс ,аєылшын тіліне аударыѕдар.

Мәтінді оқыңдар , өз сөздеріңмен
орыс ,ағылшын тіліне аударыңдар.

10. тапсырмалармен жўмыс

тапсырмалармен жұмыс

11. Мјтінге сїйеніп ,сўраќтарєа жауап беріѕдер.

Мәтінге сүйеніп ,сұрақтарға
жауап беріңдер.

12. Шыєармашылыќ жўмыс .

Шығармашылық жұмыс .
ІІІ топқа бөлініп
“Туған жерім” тақырыбында үш
тілде шағын әңгіме жазыңдар .

13. Ой ќорыту :

Ой қорыту :
Біз Қазақстан туралы не білеміз?
Бүгінгі сабақта нені білдік?
Сенің туған жеріңде қандай ұлт өкілдері тұрады?
Сендер бір- бірлеріңмен қандай қарымқатынастасыңдар?
Сондықтан да Қазақстан біздің ортақ үйіміз.
Қазақстан , туған жер туралы кім
тақпақ ,өлең біледі?

14.

Үйге тапсырма :
Топтастырып келу.
Қазақстан
English     Русский Rules