4.85M

ғалия калыбеков

1.

Махамбетская средняя школа имени Есенбая Агелеуова
1 cлайд
Исследование урока с целью
повышения качества
преподавания и обучения
математике
Хайдарова Ғалия
Кенесқызы
Учитель математики

2.

2 слайд
Мен қандай қадам
жасаймын?
Мен өзімді қалай
сезіндім?
Что можно изменить?
Мен үшін қай тұсы тиімді
болды?
Ожидаемые результаты
Каковы мои цели?

3.

3 слайд
Мақсатым:
Физика сабақтарында
оқушы дағдыларын
қалыптастырудағы
бірлескен іс- әрекет
арқылы білім сапасына
қол жеткізу

4.

4 слайд
Осы екі әрекетті де қамтитын бірден – бір құрал - сабақты зерттеу
(Lesson Study: ) әдісі

5.

Сабақты зерттеу (Lesson study )
ұстанымдары
5 слайд
• Сабақ беру барысында туындаған қандай да бір өзекті мәселені
1
2
(теориялық, әдістемелік немесе қарым-қатынас саласындағы
проблеманы) шешу мақсатында сабақты бірлесе жоспарлау.
• Сабаққа қатысу барысында оқушылардың үйрену әрекеттерін
бақылау, олардың жетістіктері мен қиындықтарын айқындау.
• Оқушылармен сабақтан кейін (сабаққа дейін де болады) сұхбаттасу
арқылы олардың мұң-мұқтаждарын, сұраныс - тапсырыстарын
анықтау, оларды сабақ барысында ескері жүзеге асыру.
• Сабақтан кейінгі талқылауда оқушыларды бақылау мен
3
сұхбаттасу нәтижелерін қолданып, сабаққа жағымды өзгерістер
енгізу, сабақ жоспарын жақсарту.
•*

6.

6 слайд
Зерттеу тақырыбы: 9-сынып оқушыларының оқу дағдыларын қалыптастыру.
Зерттеу сұрағы: Айтылым дағдысын қалыптастыру арқылы 9-сынып оқушыларының функционалдық
сауаттылығын қалай арттырамыз?
Зерттеу обьектісі: 9-класс
Топ құрамы: 6 наблюдателя, 2 қозғалыс картасын жүргізуші, 2 транскрипт жасаушы, 2 уақыт бақылаушысы.
S
W
O
T
•Зерттеу барысында байқалған жағымды тұстары:
•Проблемалық оқыту, сын тұрғысынан ойлау тәсілдерін пайдалану;.
•Әртүрлі деңгейдегі тапсырмаларды әзірлеу кезінде оқушылардың жас
ерекшеліктерін ескеру.
•Әріптестермен бірге әзірленген сабақ жоспарларына, оқыту үдерісі мен
бағалау құралдарына талдау жасау;
•Мұғалімдер арасындағы өзара құрмет, ынтымақтастық, жауапкершілік,
бірлескен ортаның қалыптасуы, әріптестердің бір-бірінің пікірін
қабылдауы., мұғалім әлеуетінің артуы.
•Мұғалімдерде зерттеушілік дағдылардың жетіспеушілігі
•Қалыптасқан тәжірибенің болмауы.
•Мектептегі әріптестердің қолдауы
•Тренерлермен кез-келген уақытта байланысқа шығу
•Сабақты зерттеу барысында жаңа лептің болмауы. Яғни, сырттан
сарапшыларды шақырмаудан талқылаудың бір сарынды болуы.

7.

7 слайд
Мониторинг качества знаний в 9 классе

8.

8 слайд

9.

9 слайд
English     Русский Rules