5.65M
Category: lingvisticslingvistics

O’qish fanidan

1.

________viloyati ______ tuman
_-umumiy o’rta ta’lim maktab
boshlang’ich sinf o’qituvchisi
O’QISH FANIDAN
1 SOATLIK OCHIQ

2.

O`qish darsi
1-sinf

3.

DARSNING MAQSADI:
a) Ta`limiy maqsad:
O’quvchilarga shoir
Q.Muhammadiyning
“Bahor keldi” she’ri
haqida bilim ko’nikma
va malakalar berish
b) Tarbiyaviy maqsad:
O'quvchilarni mehr-oqibat
va onalarni qadrlashga
o'rgatish.
v) Rivojlantiruvchi
maqsad:
o‘quvchilarning erkin
fikrlash, mustaqil va
ijodiy
ishlash, mavzuga oid
maqollar topish,
savollarga to‘liq javob
berish qobiliyatlarini,
ifodali o'qish va o'z ustida
ishlash ko'nikmalarini
rivojlantirish.

4.

Darsning jihozi: Akt,slad,bahilash
naminatsiyalari
1. Tashkiliy qism: 5 daqiqa
2. O`tilgan mavzuni takrorlash: 7 daqiqa
3. Yangi mavzu bayoni: 20 daqiqa
4. Darsni mustahkamlash: 10 daqiqa
5. Baholash: 2 daqiqa
6. Uyga Vazifa: 1 daqiqa

5.

I:TASHKILIY QISM
I – guruh
“Bahor”
III – guruh
II – guruh
“Navro’z”
“Bahor
gullari”

6.

Dars
turi:
Yangi bilim,ko’nikma va
.
malakalarni shakllantirish
Dars
metodlari.
Interfaol (Tarmoqlash,aqliy
hujum,kartateka,savol-javob)

7.

8.

Dasrning shiori
• O’qib o’rganamiz
• Ijod qilamiz
• Shu aziz vatanni
• Obod qilamiz

9.

Bahor gulshani
Gunafsha Momaqaymoq

10.

Dars qoidasi – faollik
-tezkorlik
-intizomga rioya qilish
-o’zoro xurmat
-izlanuvchanlik
-to’g’ri javob berish
-vaqt bu-oltin

11.

12.

.

13.

14.

1.Bo’ron nima dedi?
2.Jala nima dedi?
3.Daryo nima dedi ?
4.Yomg’ir nima dedi?
5Odam nima dedi.

15.

Chaqmoqning chaqishi

16.

Yomg’ir yog’ishi

17.

Qor yog’ishi

18.

Bashoratchi tabiat

19.

Agar daraxt shoxlari yoz faslida
sarg’aysa, kuz erta keladi.

20.

Olma,olcha kabi mevali daraxtlar ikkinchi
bor gullasa,bu kuzninhg iliq kelishidan
darakdir.

21.

Baliq tez-tez suv betiga sapchib
chiqsa,yomg’ir yoqadi.

22.

Qaldirg’och pastlab uchsa,
yog’ingarchilik bo’ladi

23.

24.

25.

26.

Yangi mavzuni mustahkamlash

27.

28.

Yosharish fasli
Sumalak
8-mart
Dalalarda ekinlar
Zulfiyaxonim
tavalludi
Navro’z bayrami

29.

30.

Darsni yakunlash
O’quvchilarni
baholash
Uyga vazifa:
English     Русский Rules