Өзгеріс кәсіби қоғамдастығы. «Lesson Study»
1.
ЖаратылыстануӨзгеріс кәсіби қоғамдастығы.
«Lesson Study»
8 «а» сынып
География пәнінің мұғалімі: Хажат Л.
Математика пәнінің мұғалімі: Боранбаева А.Б.
Физика пәнінің мұғалімі: Махабат Е.
2.
Анықталған проблемалар:Көшбасшы оқушылардың шапшаңдығының әсерінен,
кейбір оқушылардың үлгермеуі
Мұғалім мен оқушының қарым-қатынасы
3.
Lesson StudyТақырыбы: «Мұғалім мен оқушының
арасындағы қарым-қатынасты қалай
жақсартуға болады?»
Мақсаты: Психологиялық,
эмоционалдық ахуалды тудыратын әдіс –
тәсілдерді қолдана отырып, мұғалім мен
оқушының арасындағы қарымқатынасты жақсарту
4.
Сабақтың тақырыбы: Көлдер мен мұздықтарСабақтың мақсаты: Көлдер мен мұздықтар туралы біледі, пайда болуымен танысады. Көлдердің пайда болу тегін
түсінеді, картадан көрсетеді. Мұздықтардың түрлерін анықтайды.
Сабақтың тақырыбы: Құрлық суларының экологиялық проблемалары.
Сабақтың мақсаты:Құрлық суларының экологиялық мәселелерінің шешу жолдарын ұсынады. Құрлық суларындағы
экологиялық проблемалардың шешу жолдарына баға береді.
5.
Сабақтың тақырыбы:Мұхиттарда тіршілік дүниесі.Сабақтың мақсаты:Мұхиттардың географиялық орнын білу, картадан көрсете білу, салыстырмалы
талдау жасау.Мұхиттағы тіршілік жайлы түсінік бере отырып, оның ерекшеліктері мен маңыздылығын
және шаруашылықтағы алатын орны жайлы түсінік беру
6.
Зерттеу сабағы /География/Қолданылған әдіс-тәсілдер:
1-сабақ:
“Тарсия” әдісі
Артықшылығы:
Оқушылармен бірігіп, ынтымақтастықта
мәселені шешуге бағытталған әдіс.
Жақсы қарам-қатыныс құруға өте тиімді.
Ұйымдастыру кезеңі: “ қорапқа жасырылған айна” әдісі
мадақтау сөздер арқылы оқушының өзін жақсы көруге,
өзінің жақсы қасиеттерін айту арқылы ойын ашық
жеткізіп, сабаққа деген қызығушылығын арттыру.
7.
Зерттеу сабағы /География/Қолданылған әдіс-тәсілдер:
2-сабақ:
“Карталарды пазл арқылы құрастыру” әдісі
Артықшылығы:
Оқушылармен бірігіп, ынтымақтастықта
мәселені шешуге бағытталған әдіс.
Жақсы қарам-қатыныс құруға өте тиімді.
Ұйымдастыру кезеңі: “ 3 тілек” әдісі. Мұғалімнің
оқушыларға мадақтау сөздер арқылы оқушылардың
бойындағы жақсы қасиеттерін айтып жеткізу.
8.
Зерттеу сабағы /География/Қолданылған әдіс-тәсілдер:
3-сабақ:
“Кейс стади” әдісі
Артықшылығы:
Оқушылармен бірігіп, мәселені шешуі
Ұйымдастыру кезеңі: Жылы құшақ .Мұғалімнің
оқушыларға мадақтау сөздер арқылы оқушылардың
бойындағы жақсы қасиеттерін айтып жеткізу.
9.
Зерттеудің тиімді тұстары:1. Мұғалім мен оқушы арасындағы
байланыстың орын алуы.
2. Әдіс-тәсілдердің тиімділігі
Зерттеудің тиімсіз тұстары:
1. Ауа райының қолайсыздығына
байланысты сабақтың қашықтықтан
өткізілуі
2. Оқушы денсаулығына байланысты,
сабақты босатуы